Polskie Stowarzyszenie Klasy "Puck"

Ekologia pod Żaglami

   

Polskie Stowarzyszenie Klasy Puck zaprasza dzieci i młodzież oraz osoby 50 + do wzięcia udziału w projekcie Ekologia pod żaglami". Celem programu jest przybliżenie uczestnikom innowacyjnego spojrzenia na ochronę środowiska oraz zdobycie wiedzy z szeroko rozumianej ekologii, a to wszystko połączone z poznaniem podstawowej wiedzy żeglarskiej.

   Uczestnicy projektu spotykają się w Harcerskim Ośrodku Morskim w Pucku, gdzie nastąpi omówienie zajęć. Przewidujemy praktyczne zajęcia na jachtach typu „Drużyna”. W ramach zajęć pobierzemy próbki wody, będziemy prowadzić połowy organizmów wodnych, obserwacje ekosystemu zatoki, zmierzymy przeźroczystość wody. Uczestnicy projektu podczas tych zajęć poznają także podstawowe elementy żeglarskie – będą mieli okazję sami poprowadzić jacht oraz nauczą się podstawowych węzłów żeglarskich.
Ponadto udamy się na edukacyjny spacer po ośrodku, poznając tajniki wykorzystania energii odnawialnej oraz zdobędziemy wiedzę na temat działalności człowieka związanej z projektowaniem i wznoszeniem obiektów budowlanych przyjaznych środowisku.
Cały blok będzie trwał ok. 4 godzin. Projekt rusza w maju 2021 roku. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt.
    Zajęcia „Ekologia pod żaglami” współfinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020 mające na celu wzmocnienie kapitału społecznego poprzez przeprowadzenie zajęć integracyjno-edukacyjnych w tematyce ekologii i żeglarstwa dla dzieci, młodzieży i osób 50+, w celu podniesienia i kształtowania świadomości ekologicznej.

Przejdź do góry strony