Polskie Stowarzyszenie Klasy "Puck"

Podsumowanie projektu "Ekologia pod żaglami"

„Wszystko co dobre  szybko się kończy”. To polskie powiedzenie idealnie wpisuje się w działania jakie podjęło Polskie Stowarzyszenie Klasy Puck w ramach programu „Ekologia pod żaglami”  realizowanego w terminie kwiecień - wrzesień  2021 roku. Celem programu było przybliżenie dzieciom i młodzieży oraz grupie 50+ innowacyjnego spojrzenia na ochronę środowiska oraz zdobycie wiedzy z szeroko rozumianej ekologii.

Uczestnicy zajęć zdobyli wiedzę na temat odnawialnych źródeł energii i działalności człowieka związanej w projektowaniem i wznoszeniem obiektów przyjaznych środowisku, podnieśli świadomość z zakresu ochrony wód morskich, źródeł zanieczyszczeń wód, sposobów zapobiegania zanieczyszczeniom oraz ich wpływie na organizmy w nich żyjące. W trakcie zajęć uczestnicy poznali również podstawową wiedzę z zakresu żeglarstwa m.in. węzły żeglarskie, pojęcia żeglarskie, budowa łodzi oraz odbyli rejs po wodach Zatoki Puckiej. W zajęciach wzięło udział przeszło 600 osób, głównie dzieci i młodzież ze szkół, klubów sportowych, stowarzyszeń oraz grupa osób 50+.

Zajęcia cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem co oczywiście Nas mobilizuje do dalszych działań.  Dziękujemy wszystkim uczestnikom i zachęcamy do obserwowania naszej strony internetowej i profilu na FB. Kolejne pomysły rodzą się w Naszych głowach…..

Przejdź do góry strony