Polskie Stowarzyszenie Klasy "Puck"

II Mistrzostwa Polski Dziennikarzy na Zatoce Puckiej - podsumowanie

Utworzono: 14-09-2021

W dniach 10.09-12.09.2021 roku odbyły się II Mistrzostwa Polski Dziennikarzy na wodach Zatoki Puckiej. W regatach wzięło udział 12 załóg  reprezentujących różne redakcje telewizyjne, radiowe, czy prasowe. Uroczystego otwarcia regat dokonał Przewodniczący Rady Miasta Puck Pan Piotr Kozakiewicz. Po  odprawie sterników  załogi zeszły na wodę gdzie rozpoczęła się rywalizacja. Pierwszego dnia zmagań Neptun był łaskawy dla uczestników bo siła wiatru nie przekraczała 2B i rozegrano 3 wyścigi. W drugim dniu regat siła wiatru wzrosła i pozwoliła rozegrać 4 biegi. . Regaty cieszyły się wysokim poziomem organizacji, rywalizacja na wodzie była bardzo zacięta, ale w duchu fair play Wielu dziennikarzy którzy brali udział w regatach, a którzy po raz pierwszy byli na wodach 

Małego Morza podkreślało walory Zatoki Puckiej i jej otoczenia, co było niewątpliwie promocją naszego kaszubskiego regionu. Uczestnicy regat zgodnie zadeklarowali swój powrót za rok. 

Podsumowanie regat i ogłoszenie wyników nastąpiło w niedzielę. Okolicznościowe puchary, dyplomy i nagrody wręczał Pan Przewodniczący Rady Miasta Pucka wraz z władzami Polskiego Stowarzyszenia Klasy Puck, które było organizatorem tych regat.

Końcowa klasyfikacja przedstawiała się następująco:

  1. Nowa Telewizja Słupsk
  2. Radio Oko Ostrołęka
  3. Dziennik Bałtycki – Echo Ziemi Puckiej

 

 

  

Przejdź do góry strony